Slyšeli jste o nich jak jsou skvělé? Ale že vám ještě nikdo neřekl jak moc nebezpečné tyto afirmace můžou být? Že ne?

Každou chvíli nám hlavou koluje mnoho myšlenek, tvrzení a přesvědčení. Velice často tyto myšlenky a tvrzení, v duchu každý z nás používáme pro sebe-hodnocení a řešíme sami sebe, svůj život, svůj vzhled… Až příliš často jsou tyto myšlenky a tvrzení negativní, ale tím je používáme sami proti sobě a tím si ubližujeme a podkopáváme nohy v dosažení svých cílů a snů.

Pozitivní afirmace patří mezi jednou z nejjednodušších a nejčastěji používaných technik, pro velmi účinné a rychlé přeprogramování podvědomí a vytváření pozitivního myšlení. Pozitivní tvrzení by v nás měli vyvolávat pozitivní a příjemné pocity. Důležité je, aby byli v souladu s tím, co ve vašem životě chcete prožívat a vytvořit. Doporučujeme afirmace si opakovat co nejčastěji, aby je vaše podvědomí co nejrychleji a nejlépe přijalo a přeprogramovalo vaše staré přesvědčení. Nejdůležitější je pociťovat správné emoce, které jsou s určitým tvrzením spojené. 

Afirmace je osvědčenou metodou sebe-vylepšení kvůli její schopnosti přetvářet náš mozek. Stejně jako cvičení zvyšují hladiny hormonů, které působí prospěšně a posílí mozek tak, aby vytvořil nové synapse (spoje neuronu v mozku) pro “pozitivního myšlení”  V posloupnosti myšlenkových a řečových akcí mají afirmace hlubokou roli tím, že porušují vzory negativních myšlenek, negativní řeči, které vedou k negativní akci.

Afirmace je nejjednodušší a nejrychlejší technika jak aktivovat zákon přitažlivosti. 

Úspěšní lidé, od špičkových prodejců a podnikatelů až po nejprodávanější autory a olympijské sportovce, zjistili, že využití vůle a moci pro jejich úspěch nestačí. Musíme propustit všechny negativní myšlenky a obrazy a bombardovat své podvědomí s novými pozitivními myšlenkami a obrazy, které vedou k dosažení požadovaných cílů.
To že afirmace mají být v přítomném okamžiku, to možná mnozí už vědí. Afirmace dovedou udělat ale pořádnou paseku. Nebojte se, pokud ještě o afirmacích nic nevíte. V tomto článku vše vysvětlím.

Má afirmace byla: Má povaha je klidná a vyrovnaná…díky ní jsem si zablokovala své emoce. Byla jsem jako robot. Bylo to tak frustrující…
Jeden pán si například afirmoval: Chci mít vnitřní klid a zemřel, protože to byla ta nejrychlejší cesta k vnitřnímu klidu.
Tak jak tedy tyto afirmace dobře vytvořit? Pokud si vytvoříte nebo najdete afirmaci kterou chcete používat, zpozorněte a čtěte jí mezi řádky. Taky si dávejte pozor na to, co vlastně vůbec říkáte za slova. Ono totiž i když si povídáte se svými známými, tímto způsobem taky afirmujete. Takže již žádné: Chci mít vnitřní klid, jsem debil, jsem neschopný, cítím se nemocně atd.

Správné použití:

  • Afirmace musí být VŽDY v přítomném čase. Pokud použijete: Chci být bohatý – je to stále budoucnost.
  • Afirmace nesmí být v záporu. Nechci být nemocný – vesmír nerozumí slovům ne-nechci. Pro vesmír je to jako by jste říkali: chci být nemocný. Správná afirmace je : Já jsem zdravý
  • Afirmujte si raději krátce a výstižně: Jsem pozitivní, jsem úspěšný, jsem bohatý.
  • Nejlépe začínejte se slovy Já… Já jsem… Já mám…
  • Afirmaci musíte prociťovat…musíte jí prožívat. Musíte mít pocity jako by to už bylo součástí vašeho života. Začněte si užívat emočně každé afirmační slovo.
  • Musíte své afirmaci věřit. Málo kdo uvěří afirmaci: Jsem bohatý. Nejlépe si proto zvolte afirmaci: Jsem bohatší a bohatší, jsem každým dnem úspěšnější, mé příjmy se neustále zvyšují. Tomu již věříte ne? 🙂
  • Afirmujte si několikrát denně, polepte si notebook, lednici nebo cokoliv jiného…zkrátka nalepte to tam, kam nejvíce koukáte. 🙂
    Nejsilnější je si afirmaci říkat těsně před spaním.

Skutečný příběh o hubnutí a afirmaci

Rozhodla jsem se, že skutečně proniknu do svého podvědomí myšlenkou na ztrátu hmotnosti. Koneckonců jsem si myslela, že nemám co ztratit, protože diety jednoduše nefungovaly. Takže první věc, kterou jsem udělala, bylo rozhodnout se, že už nikdy nebudu držet dietu. Myslím, že to je hlavní část toho, proč mé tvrzení funguje. Pokud o tom přemýšlíte, dieta způsobuje pocit nedostatku. Věřím, že podvědomá mysl ví, že držíte dietu. Proto se nakonec vaše tělo chce držet vašeho uloženého tuku na další dietu, která může přijít. Následně po ukončení diety získáváte zpět všechny tuky, které jste ztratili. Nepovažuji to za dobrý způsob hubnutí.
Moje prohlášení znělo: ” Já vážím 55 Kg” moje druhé prohlášení bylo: “Snadno a rychle se zbavuji přebytečných Kg” A poslední moje prohlášení znělo: ” Miluji svou postavu taková jaká je. Myslím, že přijetí svého vlastního těla umožnilo učinit ten nejdůležitější krok při hubnutí. Už jsem své tělo neodmítala, ale přijala se taková jaká jsem a to způsobilo, že jsem přestala se svým vlastním tělem bojovat.

Na začátku jsem vážila kolem 71 Kg. Po prvním měsíci jsme zhubla o 6 Kg, ale vytrvale jsem pokračovala dále a následně po 3 měsících jsem zhubla na konečných 57 Kg. I když to není požadovaných 55 Kg vůbec mi to nevadí. Jsem se svoji postavou spokojená.
Doufám, že to povzbudí ostatní, aby zkusili tuto metodu. Samozřejmě, musíte být ochotní na tom pracovat každý den držet se a nevzdávat po několika dnech i když nevidíte žádný rozdíl . Koneckonců, přemýšlejte o tom, jak dlouho jste říkali svému podvědomí, že jste tlustí a že žijete v hladovění a dietě.

Příklady afirmaci

Peníze a finance:

⦁ Každý den se stávám bohatším a bohatším
⦁ Peníze přicházejí ke mně snadno a bez námahy.
⦁ Jsem v souladu s energií bohatství a hojnosti.
⦁ Jsem magnet na peníze.
⦁ Jsem bohatý.
⦁ Mám vždy víc než dost peněz.
⦁ Přitahuji peníze.
⦁ Velké částky peněz mi přicházejí ve stále větším množství.
⦁ Jsem vděčný za všechno, co dostávám.
⦁ Moje peněženka a bankovní zůstatek jsou naplněné penězi.
⦁ Vyzařuji bohatství, hojnost a prosperitu.
⦁ Moje příjmy se neustále zvyšují

Zdraví:

⦁ Jsem zdravý a plný energie
⦁ Jsem dokonale zdravý.
⦁ Jsem zdravý.
⦁ Moje tělo se neustále a přirozeně regeneruje.
⦁ Každá buňka v těle je zdravá, uvolněná a plná energie.
⦁ Moje mysl a tělo je v naprosté harmonii.
⦁ Jsme vitální a plný energie.
⦁ Cítím se plný energie.
⦁ Miluji svoje tělo takové jaké je.
⦁ Miluji své tělo a všechno, co pro mě dělá.

Vztahy a sebeláska:

⦁ Miluji se a přijímám se takový jaký jsem.
⦁ Jsem otevřená lásce ve všech podobách.
⦁ Můj partner miluje a oceňuje.
⦁ Dávám a přijímám lásku svobodně a s radostí.
⦁ Jsem milován.
⦁ Jsem krásná.
⦁ Jsem magnetem lásky.
⦁ Můj vztah s mým tělem je dokonalou harmonií.
⦁ Láska ke mně se ke mně přichází s lehkostí.
⦁ Do mého života přitahuji báječné lidi.
⦁ Obklopuji se láskou, pozitivní energií.

Práce:

⦁ Je to tak snadné a zábavné najít dobrou práci.
⦁ Úspěšná společnost mi nabídla skvělou práci.
⦁ Přitahuji příležitost k úžasné a dobře placené práci.
⦁ Miluji a užívám si svou práci.
⦁ Mám vše, co potřebuji, abych vytvořila své vlastní příležitosti.
⦁ Věřím, že moje cesta mě vede k úspěchu.
⦁ Věřím, že mám vše, co potřebuji k úspěchu.
⦁ Můj šéf oceňuje práci, kterou dělám.
⦁ Moji klienti mě oceňují a oceňují a mou práci.
⦁ Přitahuji si nové klienty každý den.

Ostatní:

⦁ Můj život je nádherný.
⦁ Přijímám své nedokonalosti a láskou.
⦁ Jsem šťastný za úspěch ostatních lidí.
⦁ Úspěch někoho jiného mě posiluje.
⦁ Dovolím si říct ne, když to říká moje intuice.
⦁ Obklopuji se pozitivními lidmi.
⦁ Vítám pozitivní vibrace do mého života.
⦁ Vypadám dobře a cítím se skvěle!
⦁ Jsem atraktivní.
⦁ Každý den mého života je plný radosti a lásky.
⦁ Snadno a rychlé splňuji všechny své cíle.
⦁ Vidím krásu ve všem.

ZÍSKEJ VŠE ZDARMA
Tímto potvrzuješ souhlas se zpracováním osobních údajů (jméno a email) které jsou u mě v bezpečí a vycházejí z české a evropské legislativy.
Získáš dva online kurzy: Cesta z deprese a zdravý životní styl. Dále získáš E-book 12 kroků k úspěchu. Všechno je zcela ZDARMA a je jen na tobě kolik potenciálu využiješ 🙂
Přejeme ti hodně úspěchu a nový start do života s našimi produkty zdarma 🙂
 
318 views