Kryptoměny jsou digitální měny nebo-li platidlo, to znamená že neexistují ve fyzické podobě ale pouze v digitální (elektronické). Kryptoměny vznikly a jsou založené především na principu DECENTRALIZACE. Výhody a oblíbenost kryptoměn spočívá v decentralizaci, minimální poplatky za transakce a taky pro jejich rychlost – rychlost transakcí. Taky by se dalo říct, že umožňují daleko větší bezpečnost a samozřejmě anonymitu plateb.

Jejich největší síla spočívá v DECENTRALIZACI. Co je to decentralizace? To znamená, že kryptoměny nemají žádné třetí strany…nikoho a nic kdo by je spravoval, kontroloval, manipuloval s nimi atd. Mám na mysli žádnou osobu, společnost, instituci a podobně. Dokonce ani tvůrce a vlády nemají tu moc, zkratka kryptoměny fungují zcela nezávisle. Oproti dnešnímu bankovnímu systému, kde vždy existuje nějaká třetí strana například v podobě banky. Možná se ptáš na čem teda cela síť kryptoměn funguje? Jednak ne všechny kryptoměny jsou decentralizované, nebo raději bych řekl 100% decentralizované. Většina kryptoměn je víceméně decentralizovaných například BITCOIN.

Celá decentralizovaná síť stojí prakticky na stovkách tisíc počítačů, to znamená, že každý se nějakým způsobem podílí na fungování celé sítě. Jakákoliv část sítě může vypadnout, nebo přestat fungovat a síť zůstane i tak v provozu. Ve skutečnosti by síť mohla fungovat klidně na jednom jediném počítači. A to vše funguje zcela nezávisle bez toho, aby si uzly v síti musely důvěřovat. To zní jako sen, protože sít nejde jen tak někým napadnout, nebo vypnout a vyřadit z provozu. Sítě jsou zcela nezávislé na vládách, institucích, nebo dokonce i na samotném tvůrci.

Tyto počítače které drží celou síť v provozu mají za úkol těžbu kryptoměn. To znamená počítání a přiřazovaní složitých kódů do blockchainu. A tímto se potvrzuji transakce (platba v kryptoměnach). Těžit muže kdokoliv kdo má k tomu dostatečný hardware pro těžbu dané kryptoměny.

Vznik kryptoměn byla údajně reakce na fin. krizi v roce 2008. První kryptoměna a s ním i technologie blockchain vznikly v roce 2009. Bitcoin byl vytvořen někým, nebo něčím co si říká Satoshi Nakamoto. Existují konspirace, že se může jednat o člověka, nebo o skupinu vědců, NASA, umělou inteligenci, nebo snad mimozemšťané, ale doopravdy nikdo neví kdo vytvořil bitcoin a s ním i technologii blockchain.

Sám můžeš posoudit výhody a přínos kryptoměn oproti dnešnímu platebnímu a bankovnímu systému. My kryptoměnám věříme a investujeme do nich a taky věříme, že jednou nahradí dnešní bankovní a platební systém jak ho známe teď. To znamená, že kryptoměny nahradí dnešní fyzické peníze jako je dolar, euro, koruna,rubl atd. Každopádně kryptoměny jsou v dnešní době ještě opravdu v začátku a je to skvělá příležitost pro investování ale samozřejmě jen pokud tomu věříš.

ZÍSKEJ VŠE ZDARMA
Tímto potvrzuješ souhlas se zpracováním osobních údajů (jméno a email) které jsou u mě v bezpečí a vycházejí z české a evropské legislativy.
Získáš dva online kurzy: Cesta z deprese a zdravý životní styl. Dále získáš E-book 12 kroků k úspěchu. Všechno je zcela ZDARMA a je jen na tobě kolik potenciálu využiješ 🙂
Přejeme ti hodně úspěchu a nový start do života s našimi produkty zdarma 🙂
 
83 views