Jak překonat strach ve 4 krocích (velmi účinná, rychlá a efektivní technika)

Strach je jednou z největších překážek v úspěchu. Strach že selžeme, uděláme chybu, nejsme dost dobří, co si o nás bude kdo myslet... Často jsme až paralyzovaní svým strachem, který nás může omezovat až do té míry, že se bojíme udělat pohyb vpřed. Pokud nepůjdeme do akce tak nevznikne žádná reakce a tudíž se nikam neposuneme. I když reakce bude negativní (chyba) alespoň získáme zkušenost ze které se lze poučit a pomůže nás nasměrovat v dalším kroku za úspěchem.

Co je to vlastně ten strach? Strach je jedna z těch nejhorších negativních emocí, která nás udržuje na nízkých frekvenčních vibracích. Strach je nehmotný a vychází z našeho ega, které na základě například předchozích negativních zkušeností produkuje myšlenky, které posilují náš strach. Musíme si uvědomit že čím větší strach máme a čím déle v něj setrváváme, tím dříve se manifestuje do naši reality a tím větší budou následky. Pokud setrváváme ve strachu vibrujeme na nízkých frekvencích a ty vyšleme do vesmíru a podle zákonu přitažlivosti na něj vesmír reaguje. Co vysíláme to dostáváme na úrovní vibrací.

Opakem strachu je láska, důležité je přijmout a milovat sebe takový jací jsme. Sebeláska a sebevědomí jsou taky klíčem k překonání strachu. Důležité je být více napojen na své srdce, protože strach je hra ega, pokud budeme více v srdcí, tak ego a strach nebudou mít tolik prostoru a začnou pomalu mizet.

1 Definuj svůj strach

V prvním kroku si napiš svůj strach na papír a jasně ho definuj. Rozděl si papír na dvě části vlevo napiš dopodrobna z čeho máš strach. Odpověz si na otázku: Čeho přesně se obavám? Snaž se být co nejkonkrétnější a popiš všechny známé detaily svého strachu, které znáš například: co je příčinou strachu? Kdy strach vznikl? Kdy jsem ho poprvé zažil? Co ho spouští…

Nezapomeň pokud si na svůj strach posvítíš baterkou a koukneš se mu přímo do oči zjistíš, že není ani z daleka tak velký a hrozný. V tomto kroku je možné vyřešit 50% procent všech problému. Nezapomeň, že v medicíně je přesná diagnóza polovina léčby.

2 Napiš si nejhorší možný scénář, který se může stát

Napiš do pravého sloupce nejhorší možný výsledek, který se může stát z důsledku tvého strachu. Odpověď si na otázku jaký nejhorší scénář se může stát? Napiš si jich klidně několik. Můžeš přijít o práci, ztratit peníze, ztratit partnera, odmítne tě žena… Ať je to cokoliv zapiš si to.

Tento krok začne uvolňovat tvé starosti, úzkosti a stresy spojené s obavami. Pokud jsi napsal co nejhorší se může stát zjistíš, že se pomalu přestáváš obávat.

3 Přijmi nejhorší možný výsledek

Přijmi nejhorší možný scénář, který se může stát z předchozího kroku. Přijmi fakt, pokud se stane tento nejhorší scénář, tak ho přijmu a naučím se s tím žít. Jestliže se rozhodneš přijmout to nejhorší, pokud by k tomu došlo, nemusíš si dělat starosti. Všechny stresy a obavy způsobené popřením odmítnutím čelit tomu, co je nejhorší se může stát najednou zmizí.

4 Napiš si vše co můžeš udělat, aby si zabránil tomu nejhoršímu

V posledním kroku, pokud jsi přijal nejhorší možnost začni přemýšlet o všem co můžeš udělat, aby si se ujistil a zabránil, že k nejhoršímu nedojde. Jakmile se přestaneš bát a rozhodneš se přijmout nejhorší, tak se tvoje mysl zklidní, změníš pozornost a zvýšíš svou vibraci a tvoje mysl bude jasná a schopná tvůrčího myšlení. Tím, že překonáš strach, máš nyní možnost udělat něco konstruktivního.

ZÍSKEJ VŠE ZDARMA
Tímto potvrzuješ souhlas se zpracováním osobních údajů (jméno a email) které jsou u mě v bezpečí a vycházejí z české a evropské legislativy.
Získáš dva online kurzy: Cesta z deprese a zdravý životní styl. Dále získáš E-book 12 kroků k úspěchu. Všechno je zcela ZDARMA a je jen na tobě kolik potenciálu využiješ 🙂
Přejeme ti hodně úspěchu a nový start do života s našimi produkty zdarma 🙂
 
57 views