Slinivka duchovní příčina a psychosomatika

K tavicímu ústrojí neoddělitelně patří i slinivka břišní, která má hlavně dvě funkce v těle. První z nich je exokrinní funkce, která produkuje důležité trávicí šťávy, jejich činnosti má jednoznačně agresivní charakter. Jde o zažívací funkci. Druhou funkci slinivky je endokrinní funkce, která produkuje inzulín, který je zapojený do absorpce cukru buňkami v těle a v regulaci hladin cukru v krvi. Snížena produkce inzulinu způsobuje cukrovku.

Slinivka je zaneprázdněný, tvrdě pracující orgán. Ze všech vnitřních orgánů, to je nejvíce jangový mužský orgán těla. Spojuje se se slezinou, což je ženský orgán. Ve skutečnosti je čínská medicína nazývá slezina-slinivka. Oba tvoří součást prvku země z pěti elementu prvků.

Podle organických hodin má tento orgán svůj vrchol mezi 9:00 – 11:00.
To je doba, kdy je činnost slinivky břišní, ale i sleziny nejaktivnější. Pozor v této době nepožívat žádný alkohol. V teto denní době je tělo schopné nejlépe strávit sladkosti, nejlepší volbou je ovoce.

Duchovní příčina slinivky břišní psychosomatika

Slinivka břišní je orgán lásky a stav naši slinivky symbolizuje lásku k životu, ale taky jak jsme schopni lásku dávat a přijímat. Ten kdo má problém se slinivkou má problém s láskou, neumí, nebo nedokáže mít rád sám sebe a lidí ve svém životě. Proto je potřeba se naučit milovat sám sebe a dávat láska sobě, ale i druhým. Někdy lidem chybí láska a proto mohou mít problém se slinivkou, nebo cukrovkou v tom případě dávej lásku sobě i lidem ve svém okolí. Lásku je schopný přijímat jedině ten člověk, který ji umí také dávat.

Taky se musíme naučit přistupovat k životu i lidem okolo nás s láskou a také se naučit přijímat kritiku s láskou a nebrat si ji osobně. Pokud se naučíme milovat a přijímat život, lidí a taky svět okolo sebe, přijímat s láskou a radosti, tak naše slinivka bude zdravá a silná. Myslí na druhé jen v tom dobrem, dávej všem okolo sebe lásku.

Touha a chuť na sladké je v podstatě touha a volaní po naplněné lásce v životě, která je spojena s neschopnosti lásku přijímat.

 

Shares