Žlučník duchovní příčina a psychosomatika

Žlučník z pohledu 5 elementu patří mezi prvek dřevo a působí přímo s játry.

Játra nám pomáhají s látkovou výměnou a hlavně produkují žluč, která jde z do žlučníku. Tam je zpracovaná a postupně ji vypouští pomoci žlučovodu do dvanácterníku. Žluč pomáhá s lepším  trávením a to hlavně tuků. Žlučník se může ozývat s bolesti pokud sníme mnoho tučného jídla. Žlučník je pomocník při trávení. Je to forma psychologické pomoci. Napětí, které člověk cítí, je hněv, vztek, něco, co zanechalo v ústech hořkou chuť.

Podle organických hodin je má tento orgán svůj vrchol mezi 23:00 – 1:00. V tuto dobu pracuje žlučník a je neaktivnější. Proto lide, kteří mají problém s tímto orgánem se často budí v tuto dobu a nemohou spát.

Duchovní příčina žlučníku a psychosomatika

Žlučník je pro nás velký učitel, protože nás učí pracovat s emocemi. Musíme se naučit nepotlačovat v sobě emoce a učit se je vyjádřit správným způsobem. Pokud chceme uzdravit svůj žlučník musíme se naučit zvládat své emoce, umět s nimi pracovat a mít své emoce pod kontrolou. Problémy s žlučníkem způsobuji neustálá zlost, vztek a agrese, ale i neschopnost umět správně vyjádřit tyto emoce.

Žlučník je velmi agresivní orgán. Stejně jako člověk, který má problém s tímto orgánem, tak má problémy s agresi. Takový člověk je agresivní, vzteklý, naštvaný, zlostný, nahněvány a podrážděný. Žlučník je nejvíce spojen ze všech orgánu a častí těla s emocemi agrese, vzteku a zlosti. Jedno staré přísloví říká:  „ten mi ale zvedl žluč“ myslím, že toto přísloví už mluví samo za sebe a každý si může domyslet jak se to projeví v našem těle.

Jak se vypořádat s emocemi hněvu, agrese a vzteku

Nejhorší co můžeš udělat je potlačovat tyto emoce a dělat jako by se nic nestalo a vše v sobě dusit. Pokud budeš předstírat, že je vše v pořádku, že příčina byla vyřešena a vše už je za tebou je to minulost, tak věř, že toto řešení nic neřeší a způsobuje, že člověk hromadí hněv, vztek a agresi v sobě dál což by mohlo později způsobit velké zdravotní, ale i jiné problémy.

Dobrým řešením, ale ne dostačujícím je sport, box, běhaní a další podobné aktivity. Toto řešení ti pomůže dočasně se zbavit těchto emoci, ale neodstraní příčinu a činí tě osobou stále více závislou na této činnost. Člověk si neuvědomuje, že jeho agresivita je živena a z tohoto důvodu roste a setrvává.

Pokud chceš řešení, které odstraní i příčinu a naučí tě zvládat správně pracovat s emocemi, tak ti doporučujeme meditace. Začni meditovat s naším průvodcem meditace, který tě naučí krok za krokem jak meditovat a lépe poznáš sám sebe, naučíš se pracovat se svými emocemi i stresem a mnoho dalšího. 

Další skvěly způsob jak odstranit příčinu a naučit se správně pracovat s emocemi je vědomé pozorovaní. Jednoduše jde o určitou formu meditace, kde pozoruješ sám sebe své myšlenky, své emoce tak dlouho dokud nezmizí. Nezapomeň jsi vědomí pozorovatel, nesmíš tyto emoce ani myšlenky soudit, hodnotit ani jím jinak věnovat energii a pozornost, protože jen tak mohou zmizet. Tímto lépe poznáš sám sebe a sklon k těmto emocím a reakcím se v bude postupně snižovat.

Shares