V tomto článku najdeš krok za krokem jak praktikovat vděčnost a začít žit život svých snů. Toto konečný a největší průvodce v Česku a na Slovensku, který obsahuje návod na ten nejdůležitější krok pro změnu tvého života.

Zde najdeš to nejdůležitější a nejmocnější způsob jak změnit svůj život, protože pomoci vděčnosti můžeš doslova otočit svůj život o 180 stupňů, takže zůstaň až do konce.

Pomůžu ti otevřít dveře hojnosti a ukáži ti cestu, která vede ke šťastnému a spokojenému životu.

Co je to vděčnost?

Vděčnost je emoce, která nám pomáhá zaměřovat se na všechno čeho si ve svém životě ceníme. Pomáhá nám zaměřit svou pozornost na ty věci a osoby, které jsou součásti našeho života a tím můžeme zlepšit kvalitu svého života ve všech směrech. Pomoci vděčnosti také můžeme zvýšit své vibrace a tím rychleji a jednodušeji přitáhnout si svého života cokoliv chceme a splnit si své sny a cíle. Vděčnost je jedna ze základních technik jak aktivovat zákon přitažlivosti a zrychlit proces manifestace.

Emoce vděčnosti je jedna z nejsilnějších emoci, která má jednu z nejvyšších vibraci vůbec. Tato emoce velmi silně podporuje náš emocionální stav.

Vděčnost je klíčem k naši pozornosti

Lidská pozornost je velmi důležitá, protože nám ukazuje čemu dává přednost náš mozek a jakým způsobem je naprogramováno naše vědomí, ale i podvědomí. Právě naše pozornost nám může hodně říct o tom čemu dáváme přednost, jaké vzorce myšlení a chování máme hluboce zakořeněny v podvědomí a ovlivňuji náš život. To vše vede k hlubokému sebepoznání.

U pozornosti platí jednoduché pravidlo – to kam směřuje naše pozornost (energie, myšlenky, emoce a podobně), to bude růst. Na co se zaměříme, tam se objeví výsledky. A druhá část tohoto pravidla je – kam směřuje naše pozornost to živíme a to bude setrvávat v naši realitě. Funguje to stejně jako u meditace.

Zákon přitažlivosti nám říká, že dostáváme to na co se zaměřujeme a to bez ohledu jestli to chceme, nebo ne. Pokud naše pozornost jde směrem k něčemu co nechceme, tak to do svého života přitáhneme, protože tam směřuje naše pozornost, naše myšlenky, emoce, energie, čas, úsilí, slova a vše ostatní.

Pokud něco ve svém životě nechceš, tak to neřeš, nemluv o tom, nepřemýšlej o tom a zaměř se na to co skutečně chceš. Pokud se zaměříš na to co skutečně chceš ve svém životě, tak vše ostatní, co nechceš nebude mít dostatek energie a pozornosti a zmizí to z tvého života. Klíčem jak toho dosáhnout je právě zmíněna vděčnost, když budeš vděčný za vše co máš tak tvá pozornost půjde směrem k tomu co už je součásti tvého života, ale taký toho čeho chceš dosáhnout v životě. Pomoci vděčnosti změníš svou pozornost o 180 stupňů a tím se změní i celý tvůj život. Přestaneš řešit a živit svou pozornosti to nechceš, nemáš, negativní aspekty života a tím tvá pozornost opustí nedostatek v životě a začneš se zaměřovat na hojnost, kterou budeš k sobě přitahovat.

Výhody které sebou přináší vděčnost

 • Šťastnější život a pozitivní nálada.
 • Větší spokojenost se životem.
 • Chrání proti vyhoření.
 • Vděčnost zvyšuje empatii a snižuje agresivitu.
 • Lepší fyzické zdraví.
 • Lepší psychické a emoční zdraví.
 • Lepší kvalita spánku.
 • Snižuje únavu.
 • nižší úrovně buněčného zánětu.
 • Větší odolnost proti stresu, vzniku úzkosti a dalším duševním a psychickým nemocem.
 • Snižuje stres.
 • Pomáhá předcházet různým onemocněním jako například u deprese v této vědecké studii, ale i mnoho dalšího.
 • Podporuje rozvoj trpělivosti, pokory a moudrosti.
 • Zlepšuje sociální chování.
 • Posiluje vztahy.
 • Zlepšuje spokojenost s prací.
 • Pomáhá zvyšovat sebevědomí a buduje se tím sebeláska a obecně vztah k sobě.
 • Vděčnost podporuje pozitivnější pohled na život.
 • A mnoho dalšího…

Být vděčný znamená být šťastnější a spokojenější

Štěstí je náš vnitřní stav, je to stav myslí. To znamená, že štěstí lze vytvářet směrem zevnitř ven a pravě naše emoce to jak se cítíme vyzařujeme směrem ven, tudíž naše emocionální rozpoložení má velmi důležitou roli na naše štěstí. A vděčnost je velmi mocná a silná emoce, která pomáhá ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Pokud budeš prožívat skutečnou a upřímnou vděčnost, budeš šťastnější a spokojenější.

Podívej se na to jak může vděčnost ovlivnit tvé štěstí a spokojenost v životě a najdeš zde i vědecké studie, které toto tvrzení potvrzuji. Mnoho lidí bere tak nějak věci, lidí a vše ve svém životě automatický jako samozřejmost. To ale není ten správný přistup, který tě udělá šťastnějším a spokojenějším. Pokud si nevážíš toho co máš tady a teď a bereš vše jako samozřejmost, tak pravděpodobně časem o všechno přijdeš, jelikož přijde zrcadlo, které tě má naučit si vážit toho co máš a ne brát vše jako samozřejmost. Tato situace se stala mě, i mé přítelkyni a mnoha a mnoha lidem po celém světě. Pokud si nevážíš věci, lidí a všeho co je součásti tvého života, tak také pravděpodobně toužíš po něčem jiném, lepším, dražším a tak dále. To vše vede k iluzi štěstí a ve skutečnosti se skutečnému vnitřnímu štěstí vzdaluješ.

Jedna z nejdůležitějších cest jak být šťastný je vážit si sebe, svého života, věci a lidí kolem sebe a užívat si cestu a ne se zaměřovat na cíl na to co chceš a přitom zapomínat na to co už máš. Buď vděčný za svou cestu, protože cesta je mnohem více než samotný cíl.

Za co být vděčný?

Mnoho lidí mi píše, nebo říká, že mají život ve sračkách a nemají za co být vděční. Je úplně jedno jestli jsi nemocný, nemáš vztah, bez práce, bezdomovec, nebo všechno dohromady, ale vždy existuje spousta věci, za které můžeš být vděčný. Vděčný můžeš být i za úplné maličkosti. Vždycky říkám lidem, pokud začínají s vděčnosti, tak ať se zaměří prvně na male věci. Každý má ve svém životě něco, nebo někoho za co může být vděčný a to doslova kdykoliv si vzpomene.

Můžeš být vděčný za to, že máš oči a můžeš vidět, za sluch a možnost slyšet hudbu, ptáky a přírodu, nebo za to že máš co na sebe, za jídlo, střechu nad hlavou, ruce a mnoho dalšího.

Dokonce i když začneš být vděčný za tu práci, na kterou nadáváš, nebo peníze i když jich není moc, tak se tvůj život změní. Buď vděčný za vše co máš, protože jedině tak můžeš přitáhnout více toho za co můžeš být vděčný. Vděčnost otevírá dveře k hojnosti.

Vděčnost a jiná perspektiva

Někdy si ani neuvědomujeme, že můžeme být vděční za na první pohled negativní skutečnosti. Ale pokud se na tyto negativní skutečnosti začneme dívat jinak a budeme za ně vděční, tak se změní náš uhle vnímáni reality a změní se celý náš život.

 • Buď vděčný, když něco nevíš, protože ti to dává příležitost se učit.
 • Buď vděčný za těžké časy, protože během těchto dob rosteš a vedou tě ak sebepoznání.
 • Buď vděčný za své omezení, protože ti dávají příležitosti ke zlepšení.
 • Buď vděčný za každou novou výzvu, protože to bude budovat tvou sílu a charakter.
 • Buď vděčný za své chyby, protože tě naučí cenné lekce.

Je snadné být vděčný za dobré věci. Hojnost, bohatství, štěstí, radost  přichází do života těm, kteří jsou také vděční za neúspěchy. Vděčnost může proměnit negativní stránku mince v pozitivní a to doslova ve všech oblastech života. Najdi způsob, jak být vděčný za své problémy a mohou se stát tvým požehnáním.

Vděčnost a její vliv na náš život je vědecký prokázány

Podívej se sám na 7 vědecký prokázaných výhod vděčnosti na náš život, které ukazuji jak můžeme zlepšit kvalitu svého života.

Zde můžeš najít další vědeckou studii, která ukazuje, že vděčnost pomáhá budovat šťastnější a spokojenější život a pomáhá snižovat a předcházet depresím a i jiným onemocněním a pomáhá k zdravějšímu životu.

Další velmi fascinující vědecká studie, která prokazuje účinky na nervové sítě a propojení srdce a mozku.

V tomto článku najdeš dalších mnoho užitečných důkazu, informaci a odkazu na další vědecké studie, které potvrzuji jak vděčnost mění náš mozek a přetváří celou realitu.

Existuje stovky, nebo dokonce tisíce dalších vědeckých studii a důkazu, že vděčnost má nesmírně silnou moc změnit tvůj život.

Deník vděčnosti

Toto jednoduché cvičení ti pomůže změnit tvou pozornost i tvé vibrace způsobem, který změní cely tvůj život a vnímaní tvé reality. Silně doporučuji si z tohoto cvičení udělat návyk a v ideálním případě rituál. Měl by být součásti každého tvého večera, nebo konce dne.

 • První krok založ si deník, do kterého si budeš psát vše za co jsi vděčný.
 • Každý večer si napiš minimálně 3 věci, za které jsi za uplynuly den vděčný. Může to být cokoliv.
 • Nestačí si je jen napsat, ale musíš u toho cítit skutečné pocity vděčnosti a prociťovat je. Musí to být upřimně a jít to od srdce.
 • Dělej to každý den ideálně do konce svého života. Vytvoř si z teto metody návyk, nebo rituál.
 • Kdykoliv ti bude hůř, nebo se budeš cítit pod psa, tak si listuj v tomto deníku. Pomůže ti to změnit tvé aktuální vibrace a budeš se cítit lépe. 

Ano vděčnost ti pomůže obrátit tvou pozornost a zaměřovat se na všechno co je pozitivní ve tvém životě a vidět ve všem to dobré. Udělá tě šťastnějším a spokojenějším. Zvýše tvoje vibrace a budeš více soustředěny na své cíle a sny a tím je rychleji a jednodušeji dosáhneš.

Ranní rituál vděčnosti

Jde o jeden z nejlepších ranních rituálu vůbec. Je to skvěly strat každého nového dne. Hned ráno si můžeš takt zvednou své vibrace, zlepšit svou náladu a aktivovat zákon přitažlivosti. Vděčnost by měla být součásti tvého každého nového dne a zároveň i konce dne, pokud chceš skutečnou změnu svého života, tak toto je nejlepší způsob jak začít.

Doporučuji si každé ráno po probuzení, nebo při čistění zubu, oblékáni, snídani, jízdě do práce říct a procítit za co jsi vděčný. Může to být například, že máš práci, střechu nad hlavou, co na sebe, za nový den, krasné počasí, nové příležitosti a mnoho dalšího.

ZÍSKEJ FINANČNÍ SVOBODU

 

Jedinečná příležitost přeprogramovat své podvědomé vzorce na nejniternější úrovni a změnit svůj život. Získej finanční svobodu. Vydělávej tím co tě skutečně bude bavit a naplňovat, získej bohatství a prosperitu ve svém životě a nejen díky vděčnosti, ale komplexnímu programu.

 

Jsi připraven na životní změnu?

Pokud ano tak využij této skvěle příležitosti a zažij neskutečnou transformaci. Provedeme tě hlubokým procesem a získáš ty nejúčinnější metody, techniky a postupy pro svou transformaci. Jdeš do toho?

4 komentáøù
 1. Marketa

  Jak být vděčný za špatné věci, když je pak přeci budu do svého života přitahovat o to více ne? To mi nedává smysl. Můžete mi to vysvětlit?

  Odpovìdìt
  • cesta za snem

   Ne tak to opravdu nefunguje, jde o to, že každá situace je neutrální to jen my dáváme určitě situaci negativní polaritu. A na všem i na první pohled špatném lze najít něco pozitivního, co nás má někam posunout, nebo nám ukazuje prostor pro růst. A v článku jde o to, že musíme najít tuto stránku mince a být za ni vděční.

   Odpovìdìt
   • Monika

    Děkuji takto jsem nad tím nikdy nepřemyšlela.

    Odpovìdìt
    • cesta za snem

     Rádo se děje jsem rád, že vám to pomohlo 🙂

     Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shares