Za pět minut se ti může změnit život, protože ti ukážu jedinečný recept na to jak být šťastný, ale jen pokud toto začneš opravdu praktikovat ve svém životě tvůj život se náhle obrátí o 180 stupňů. Tvůj život už nikdy nebude stejný a zažiješ hluboké a vnitřní štěstí, tak se pojď podívat na těchto 9 kroku.

Jak získat to zázračné štěstí? Taky si říkáš kdy konečně budu šťastný? Kdy? Kdy najdu někoho, kdo mě udělá šťastným člověkem? Tento systém tě naučil to, že svět je tam venku a vše se děje pouze venku. Chceš být šťastný člověk? Nakupuj, opíjej se, měj sex s někým, koho ani nemiluješ, nebuď tím, kým jsi. Tohle hlásí tento systém právě tobě. Říká ti, že vše co je v ně…ti dává štěstí.

Ale víš, to pravé štěstí je v tobě. A jestli ho teď necítíš je to jen kvůli tomu, že jsi ztratil sám sebe. Ztratil jsi sebe, neboť si se naučil poslouchat jaký máš být. Ztratil jsi sebe, protože si myslíš že být někým jiným je lepší. Co kdyby tě lidi nebrali?

Přeci bez make upu jsi ošklivá. Bez svalů jsi zranitelný slaboch. Pokud by jsi začal dělat co tě baví, lidé tě odsoudí.

Lidé mají deprese. A víš hlavně proč? Protože ztratili sami sebe. Cítí v sobě obrovskou prázdnotu. Žádné nádherné světlo v sobě nevnímají. Zapomněli na sebe. Řeší ostatní, aby byli šťastní, ale jak může člověk udělat šťastným někoho druhého, když sám není šťastný?

Dám ti teď ten super recept na štěstí. Opravdu je to recept na štěstí, pokud se jim budeš tedy doopravdy řídit. Pamatuj, recept zůstane pouhým receptem, pokud si ho jen přečteš bez jakékoliv akce.

1. Přijmi zodpovědnost za svůj život to je první krok jak být šťastný

Za sebe, za své problémy, za svou situaci, za svou nemoc…pokud to neuděláš, nikdy nemůžeš očekávat změny ve tvém životě. Ano, já vím…zase ta zodpovědnost. Hodně lidí tohle nechápe. Myslí si že jsou zodpovědní. Ale dnešní společnost bere zodpovědnost jako to, zda se dokážeš postarat sám o sebe aniž by jsi do toho zatahoval ostatní. Lidi vůbec nechápou co je to přijetí absolutní zodpovědnosti. Spousta z nich se dokážou ještě urazit a je to pro ně hodně sprosté slovo. Dám ti příklady aby jsi skutečně pochopil co je to doopravdy zodpovědnost.

Na co zaměřuješ pozornost, tam to roste. Tvé každodenní činy jsou zodpovědné za tvou budoucnost. Tam kam investuješ svou energii, tam to roste. My si tvoříme realitu na základě našeho myšlení a programů v podvědomí. Tvá nemoc je výsledkem pouze tvého myšlení, životního stylu a spousty programů ve tvé hlavě. To jak budeš reagovat, jsi zodpovědný jen ty.

Už to chápeš kam tím mířím? Nemůžeš obviňovat cizí lidi za to kde jsi a za to, čím jsi. Protože za to kde jsi, jsi zodpovědný pouze ty sám. A pokud tě ovlivnilo okolí…to ty ses nechal ovlivnit. Pokud tě někdo vytočí – to ty ses nechal vytočit. Necháváš se ovlivňovat okolním děním místo toho aby jsi se měl plně pod kontrolou. Začni přijímat zodpovědnost za své emoce, myšlení, chování, nemoci, stav tvého bankovního účtu, bydlení…

2. Začni naslouchat svému srdci a budeš šťastný

Kdo jsem? Kdo skutečně jsem? Co je ego a co je srdce? Ponoř se do ticha a poslouchej ten hlas co je uvnitř. Poznávej se.  Vezmi si papír a piš cokoliv tě napadne. Zkus změnit i tvé stravování. Jez zdravější a lehká jídla a čistou vodu. Pokud to uděláš, budeš slyšet více své tělo a budeš se cítit úplně někde jinde.

3. jak být šťastný – dělej věci, které tě baví

Dnes je to jako hotová drzost. Dělat věci které nás baví. Pro hodně lidí je to naprosté scifi. Ale proč si to nedovolit? Proč si dovolovat jen věci, které nás nebaví? Proč? Copak to nemůže být naopak? Věř mi, může. Změň svůj život. Najdi cestu jak změnit svůj život a jak být šťastný, svobodný a spokojený. Zeptej se sám sebe: Proč dělám věci které mě nebaví? Můžu ty věci, které mě nebaví vynechat? Jak se můžu začít živit tím, co mě baví?

Už bylo dost promrhaného času, kde jsi dělal věci, které tě nebaví. Teď si najdi cestu, k tomu všemu, co tě baví a naplňuje. Začni rekonstruovat svůj život.

4. Zamiluj se do sebe – sebeláska je klíč jak být šťastný

Dnešní společnost nás obrací proti nám kvůli byznysu, který z toho pak plyne. Systém je velmi rád za to, že lidé nemají sebevědomí a že se nesnáší. Kdyby se totiž snášeli a přijali, proč by se pak patlali chemikáliemi které je poškozují? Naše tělo je náš chrám které by mělo být hýčkáno tou nejvyšší kvalitou. Bylinky, koření a oleje jsou úžasná věc ze kterých se dá vykouzlit úžasná a naprosto funkční kosmetika.

Doporučuji si své tělo hýčkat, protože je naprosto dokonalé a úžasné. Funguje 24 h denně a ani jeden den se na nás nevybodne. Funguje bez přestávky. Ženy dělají nejhorší věc – neposlouchají své tělo. Vidí v zrcadle že mají kruhy pod očima a akné. Co udělají? Vezmou korektor a make up a snaží se to zakrývat. Poté si nakoupí plno chemie, které slibují velmi rychlé vyléčení.

Možná to na chvíli účinkuje, ale za měsíc to bude zase zpátky protože nevyřešili skutečnou příčinu. Vypadají bez make upu strhaně a unaveně, ale na to dají vrstvu krému, podkladové báze, korektoru, make upu, dodají si barvu pudrem a rozsvítí obličej uměle shimmerem. Vůbec se nezapřemýšlí nad svým životním stylem, svou stravou, svým vnitřním světem a tou chemií co na sebe denně patlají. To samé udělají s vlasy. Na poškozené vlasy nahážou tunu chemikálie aby vypadali na oko zdravé. Vůbec nechápou že tělo volá o pomoc. Ukazuje jim že potřebuje pomoc.

Sebeláska je skutečná cesta ke štěstí

Skutečné vnitřní štěstí plyne ze sebepřijetí. Musíš přijmout svoje tělo, ale i sám sebe na všech úrovních takový jaky jsi i se všemi nedostatky, které máš. Sebeláska a sebepřijetí je jeden z nejpřednějších faktoru jak být šťastný.

Musíme pochopit že takové produkty jsou jen o byznysu. Vydělává se na nízkém sebevědomí, touze být někdo jiný, chuť dát si na sebe masku, zakrýt se, touha po dokonalosti atd. Ženy pořád nepochopili, že jsou dokonalé ve své pravé podstatě.

Buď vděčný za své tělo, protože díky němu jsi tady. Urči si jeden den v týdnu kdy své tělo budeš oslavovat a naprosto hýčkat přírodními produkty. Poděkuj v ten den svému tělu a naslouchej mu, co potřebuje? Přestaň hýzdit své tělo a začni o něj s bezpodmínečnou láskou pečovat opravdu přírodními produkty. Teď nemyslím kosmetiku, která se tváří jako přírodní ale opravdovou z ovoce, zeleniny, koření, jílu, oleje, bylinek…

Přijmi své nedokonalosti a miluj se…neboť pokud se miluješ, budou tě milovat i ostatní. A to není žádný výmysl.

Začni budovat pozitivní přesvědčení sám k sobe, opečovávej se a vybuduj si sebelásku.

5. Na prvním místě měj vždy sebe

Pokud budeš na druhém místě…nikdo nebude šťastný. Ani ty ani ten/ta co je na prvním místě. Často se stává že lidi místo toho aby investovali co nejvíce do sebe, investují svou energií do někoho jiného. Nejčastěji do partnerů a dětí. Nesmí se ti to stát. Nesmíš mít na prvním místě úplně někoho jiného než sebe. Tvůj život je důležitý. Ty máš právo být šťastný a dělat se šťastným. Znám to, když maminky mají postižené děti a dávají je na první místo. Po několika letech jsou strhané a nešťastné. Většinou končí s rakovinou. Zapoměli totiž na to že pokud chtějí aby se mohli postarat o své dítě, potřebují znát opravdovou podstatu sami sebe. Aby jejich děti mohli být zdravější, mít delší život, být v dobré kondici…musí být i oni v úžasné kondici, šťastní a naplnění.

Pokud nebudeš šťastný a na prvním místě budeš mít třeba svůj protějšek, budeš obviňovat toho druhého a prosit aby tě šťastným udělala. Takže většinou času budeš nešťastný, protože nikdo doopravdy neví, jak tě šťastným udělat, jen ty.

Existuji i další způsoby  jak být šťastný a rozvíjet v sobě vnitřní štěstí.

6. Začni být vděčný = cesta jak být šťastný

Nejlepším nástrojem k pozvednutí vibrací, změny chování a nálady je vděčnost. Pokud nebudeš vděčný za to co máš tak do tvého života nebude proudit hojnost a někdy to může fungovat i naopak, pokud nejsi vděčný, život ti odebere mnohdy i to, co poslední co máš…aby tě naučil vážit si i té nejnormálnější věci ve tvém životě. Takže ráno a večer si vezmi deníček a zapisuj si každý den, za co jsi doopravdy vděčný. Nezapomeň na své emoce.

7. Minulost a odpuštění je cesta ke štěstí

Odpouštěj lidem, kteří tě zranili. Odpouštěj sám sobě, odpoutej se od své minulosti, jinak nemůže k tobě nikdy přijít přítomnost. Odpuštění je klíčem k vnitřní svobodě a uzdravení tvého života. Minulost trápí mnoho z nás. Trápí nás něco, co jsme udělali nebo někdo udělal nám a nemůžeme to změnit, trápí nás minulost ostatních a nedokážeme něco z naší minulosti přijmout. Kvůli minulosti se trápíme do dnes. Nedá nám prostě spát. Šťastný člověk se kouká jen před sebe tady a teď a momentálně píše svůj příběh. Nešťastný sedí doma a užírá se nad svou minulostí, kterou nemůže změnit, takže tohle je jeho přítomnost – nicnedělání a užírání se minulostí.

Musíš pochopit, že bez své minulosti by jsi nemohl být tam, kde jsi právě teď. Je velice důležité svou minulost přijmout i když není zrovna růžová. Přijmout jí, znamená osvobodit se a žít. Nekoukej na minulost a ani budoucnost. Dívej se na svůj život právě teď. To je to, co máš, jen tento okamžik. Tento okamžik je jedinečný, kouzelný, pokud přítomnost dokážeš zachytit a v tom ti může pomoci meditace. Meditace je skvělý nástroj, který tě učí být v plné přítomnosti – tady a teď.

Neztotožňuj se z minulosti

A je tady ještě jedná věc – častokrát se člověk se svou minulostí velice ztotožňuje. Uveďme si příklad: Jeden pán má strach mluvit s lidmi, protože mu jednou paní učitelka řekla, že neumí vůbec mluvit. Ztotožňuje se s tím, že neumí mluvit, více lidí mu tedy odzrcadlí že neumí mluvit. Tento pán si tedy myslí, že neumí mluvit, protože v MINULOSTI MU ŘEKLA UČITELKA, ŽE NEUMÍ MLUVIT. Proč se s tím ztotožňuje když mluvení je dovednost, kterou může zdokonalovat? Ztotožnil se s tou myšlenkou a jedná tak na základě špatných zkušeností z minulostí, jenže pravá chvíle je právě teď. Může to tento pán změnit tím, že těmto lidem z minulosti odpustí, přestane se ztotožňovat s minulostí a změní své přesvědčení, začne trénovat a tím i získá patřičné sebevědomí a je na světě skvělý řečník!

Neztotožňuj se s tím, čím jsi byl, ale ztotožni se s tím, čím chceš doopravdy být  tady a teď a tím i budeš.

Jak opustit minulost? Napiš si dopis který je určen tvé minulosti. Napiš věci, které tě štvou,vyndej ze sebe emoce, plakej a přijmi to všechno. Pak dopis můžete spálit a představovat si jak tě tvoje minulost opouští, jak všechno to trápení odchází. Udělej to klidně několikrát tak, jak to budeš cítit.

8. Materiální svět a dosahování cílů není cesta jak být šťastný

Tohle je velmi žhavé téma v oblasti osobního rozvoje. Pokud budeš hledat štěstí tam venku, tak mi věř že ho nikdy nenajdeš. Tedy, štěstí můžeš pociťovat ale jak rychle přišlo, tak i tak rychle odejde. Pokud ti jde o trvalé štěstí, budeš muset pěstovat a vytvářet svůj vnitřní svět.

Vědci zkoumali a studovali co nás lidí děla skutečně šťastnými a odkud se bere štěstí. Došli k závěru, že štěstí je vnitřní stav je to v naši mysli.

Pokud budeš duchovně růst, tak již nebudeš potřebovat kupovat si materiální věci. Všechny trendy které přijdou, tě nebudou absolutně zajímat. Systém přestane mít nad tebou kontrolu když se oddáš svému vnitřnímu růstu. Pokud si něco koupíš, bude to mít vždy hlubší význam.

To samé platí když si jdeš za svými cíli. Když si splníš cíl, bude tady jen krátký chvilkový okamžik štěstí, který po chvíli zase odejde. Mezitím než si k tomu cíli došel si mohl cítit zklamání, mohl ses cítit nešťastný, protože nemáš svůj cíl… ale jakmile svůj cíl splníš, začneš se cítit zase stejně. Musíš se zamilovat do procesu. Užívej si každou chvíli. Pokud usiluješ o to být flexibilní, tak cvič a prožívej každé cvičení, každý pohyb. Prozkoumávej své pocity. Zamiluj si to. Nekoukej jen na výsledek, protože tímto stylem nebudeš šťastný. Miluj svou práci a svůj volný čas. Každý den si užij jakoby to byl snad ten poslední den, který tě čeká.

9. Přestaň honit štěstí, buď jim

Nic ti nedá trvalé štěstí. Musíš se šťastným stát. Je to jen volba a návyk. Je jen na tobě, zda chceš být šťastný nebo ne. Pokud ano, musíš se jim stát. Musíš vybudovat své vnitřní království. Každý den si můžeš zvolit, zda budeš šťastný, či nikoliv. Co tedy dělat jinak, aby jsi se šťastným stal? Mít šťastné návyky a začít dělat to, co tě činí doopravdy šťastným. Příklad: Začít říkat ne, začít dávat, usmívat se, cvičit

Dávej a pomáhej = cesta jak být šťastný

Sice se ti to asi nemusí moc zdát. Ale tohle je velice důležitý krok ke štěstí. Pomáhat lidem, zvířatům, přírodě lidi naplňuje. Vědecký výzkum poskytuje přesvědčivé údaje na podporu neoficiálních důkazů, že dávání je opravdu silnou cestou k osobnímu růstu a trvalému štěstí.
Prostřednictvím technologie fMRI nyní víme, že dávání  aktivuje stejné části mozku, které jsou stimulovány jídlem a sexem. Pomoc druhým může vést k mnohem šťastnějšímu, zdravějšímu a bohatějšímu životu.

Těchto pár věcí aplikuj do svého života…myslím tím opravdu aplikuj. Ne si je jen přečíst a vědět. Jaké to asi bude, až tyto věci začneš do svého života aplikovat? Jak moc se tvůj život změní?

PS: Pokud se ti tento příspěvek zalíbil, zvu tě tím do našich kurzů
S láskou tvá Cesta Za Snem

4 komentáøù
 1. Marika

  Áno souhlasim šťastie je vnútorná cesta naši duše pekný článok ďakujem.

  Odpovìdìt
  • cesta za snem

   Děkuji Mariko 🙂

   Odpovìdìt
 2. Martin

  Zajímalo by mě kolik lidí je ve skutečnosti šťastných. Často slyším, jak jsou všichni spokojení a šťastní, ale je to opravdu vnitřní štěstí? Jak rozeznat vnitřní štěstí od iluze vnějšího chvilkového štěstí?

  Odpovìdìt
  • cesta za snem

   Myslím, že vůbec nezáleží na tom kolik lidi na světě je skutečně šťastných. Proč řešit druhé? Zaměřte se na sebe a své štěstí. Rozeznat to lze na základě našeho článku zde, ale i na našem druhem hlavním webu cestarelaxace.

   Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shares